Przyjazny Blog

Jak dobrze się wypromować przez ulotki promocyjne?

Ulotki promocyjne

Ulotki promocyjne

Firmy bardzo często organizują dzisiaj różnego rodzaju promocje z racji dużej walki o klienta. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak poważną mamy dzisiaj konkurencję na rynku i dlatego firmy robią wszystko, aby ściągnąć właśnie do siebie jak najwięcej tych osób. Robiąc promocje należy jednak ludzi o tym poinformować. Przecież nie każdy odwiedza codziennie daną firmę czy sprawdza co nowego dzieje się na stronie internetowej. Rozsyłanie takich informacji pocztą elektroniczną nie jest dobrym rozwiązaniem. Zmęczeni SPAM-em często nie zwracamy zupełnie uwagi na tego typu oferty reklamowe i od razu wyrzucamy je do kosza bez czytania. Co więc zrobić w takiej sytuacji?Można spróbować wypuścić na miasto ulotki promocyjne. W jaki sposób je roznosić? Najbardziej typowym sposobem jest oczywiście zatrudnienie kilku osób, które będą przechadzać się po najbardziej ruchliwych rejonach miast i rozdawać nasze ulotki. To jednak metoda mało efektywna, gdyż zainteresowanie ulotkami rozdawanymi na ulicach jest zdecydowanie coraz  mniejsze. Nikt już nie ma specjalnie ochoty na czytanie tego wszystkiego i dlatego ulotka najczęściej od razu trafia do kosza i tyle ją widziano.

Pewnym kompromisem może być więc na przykład dogadanie się z wydawcą lokalnej prasy. Za odpowiednio ustaloną opłatą wydawca będzie dokładał do gazety nasze ulotki promocyjne, a te rozejdą się po ludziach. Tutaj szansa przeczytania takiej ulotki jest już o wiele większa. Wszystko dlatego, że gazety często czyta się na spokojnie w domu. Po znalezieniu ulotki w prasie odkłada się ją na bok i istnieje duża szansa na to, że jednak ludzie do niej wrócą.

W tym wszystkim jednak najważniejsze jest to, że Ulotki promocyjne muszą nie tylko prezentować informacje o produktach czy usługach. Powinny być one także niejako biletem do ciekawej promocji. Chodzi o to, żeby ulotka na przykład dawała możliwość skorzystania z dodatkowego rabatu przy zakupach czy korzystaniu z usług w momencie, jak przyniesie się ją ze sobą. Warto o tym pomyśleć.

Tagi: , , ,

© 2016 - 2022 Przyjazny Blog