Przyjazny Blog

Strony internetowe – Ty także możesz zaistnieć w sieci

strony internetowe

strony internetowe

W początkach istnienia w ogóle internetu posiadanie własnej strony było nie lada wyzwaniem. Zacznijmy może od samych kosztów. Technologie nie były tak rozbudowane jak teraz. W efekcie utrzymanie miejsca na serwerze oraz własna domena kosztowała majątek. Mało tego choć technologia budowy strony była wtedy stosunkowo prosta, to jednak z racji tego iż była to nowość to ludzie nie mieli o tym specjalnie pojęcia. Nie było żadnych ułatwień i trzeba było korzystać z usług fachowców. Otwarcie nawet prostej strony kosztowało więc dosłownie majątek. W XXI wieku wygląda to już jednak zupełnie inaczej. Teraz bowiem dosłownie każdy może zaistnieć w sieci i to prawie, że za darmo.Zacznijmy może pierw od serwerów. Wszystkie strony internetowe muszą mieć zarezerwowane miejsce dla siebie, aby były stale widoczne w sieci. Naturalnie stronę można zapisać na swoim komputerze i dzięki odpowiednim aplikacjom udostępniać ją w internecie. Prawda jest jednak tak, że aby strona była stale widoczna w sieci to nasz komputer musi być włączony 24 godziny na dobę i stale podłączony do internetu. Serwer to o wiele wygodniejsze rozwiązanie, a co ciekawe jeśli masz stronę amatorską to znajdziesz wiele serwerów, które oferują trochę miejsca na witrynę zupełnie za darmo.

Kolejna sprawa to sama budowa. Strony internetowe wydają się być dzisiaj skomplikowane i faktycznie takie są. W sieci nie brakuje jednak specjalnych skryptów, czyli systemów CMS, które pozwalają na szybką budowę takiej witryny nawet kompletnemu laikowi. Jeśli choć trochę umiesz obsługiwać komputer to zrobisz taką stronę w kilkanaście minut, ponownie za darmo.

Jedyne za co przyjdzie nam zapłacić to domena internetowa. strony internetowe muszą mieć swoje adresy, czyli właśnie domeny,. Często jednak pierwsza rejestracja domeny jest zupełnie za darmo. Znów nie płacimy ani grosza. Dopiero po roku przyjdzie nam zapłacić za przedłużenie własności takiej domeny, ale kosztuje to kilkanaście złotych, a więc nie jest wielkim problemem, prawda? Nie czekaj wiec dłużej, otwórz swoją stronę już teraz.

Tagi: , , ,

© 2016 - 2023 Przyjazny Blog